למרות שאנו חיים בארץ קיצית למדי, עדיין יש כאן אזורים קרים מאוד בחורף הדורשים הסקה וחימום נאותים בכל שעות היממה. למעשה, ככל שיותר שמשי ויבש ביום כך הקרה מתגברת בערבים ובלילות, ומחייבת הסקה שתהיה גם נעימה, גם יעילה וגם חסכונית. בבתים רבים בישראל, גם כאלה שמצויים במישור החוף ובאזורי החמים יחסית, בחרו זה מכבר לעבור להסקה חסכונית ויעילה יותר ממערכות חשמל ואחרות. סולר לחימום ביתי הפך להיט פופולרי מאוד ויש לכך רק יתרונות ותועלת רבה. אם חיפשתם דרך לחמם את הבית שלכם מבלי לכרוע תחת נטל ההוצאות, הרי לכם שיטה מעולה לעשות זאת בלי חשש.

סולר לחימום ביתי ויתרונותיו האקולוגיים


סולר הוא חומר שמופק מנפט והוא משמש תחליף לבנזין של פעם במקומות רבים. מכיוון שבנזין הוא דליק ונפיץ, הוא אינו בטוח לשימוש בהסקה שבה חייבת להיות בעירה כל הזמן, ולכן משתמשים בסולר, חומר שנוצר כתוצאה מזיקוק הנפט בטמפרטורה גבוהה. סולר להסקה מיועד בעיקר למנועי דיזל של כלי רכב שנוסעים שעות רבות בגלל נצולת האנרגיה היעילה שלו והמחיר הזול, ולכן הוא גם עבר בהדרגה לשימושים תעשייתיים ופרטיים כחומר להסקה. הוא אינו מכיל עוד גופרית כמו בעבר ולכן נחשב לידידותי מאוד הן למשתמש והן לכדור הארץ, מבלי לגרום לזיהום אוויר או להקשות עליכם לנשום. כלומר, סולר חימום ביתי גם בטוח לשימוש.

למה עדיף להשתמש בסולר להסקה?


בישראל יש מגמה של בנייה של בתים פרטיים או דירות גדולות יותר מבעבר, ולכן יש צורך לחמם שטחים גדולים מאוד במינימום זמן, כדי לחסוך את העלויות היקרות של חימום עד שהוא מגיע לכל פינה. היום יש גם יותר בתים פרטיים בעלי שתי קומות שחייבים לתכנן את מיקום מערכת ההסקה שלהם, מבינים למה מערכות חימום כמו הסקה תת רצפתית או קמין סולר או מערכת חימום בסולר שמצליחה לחמם את כל הבית במינימום זמן עדיפה בבתים רבים. בצורה כזאת החום עולה בצורה אחידה על פני שטחים נרחבים, או מתפשט במהירות בגלל הבעירה היעילה שלו ואינכם צריכים לחכות שעות עד שיש חום נעים וסביר בכל הבית. כך, אפשר גם לחמם אתו מערכת חדרים רבים שמסתעפת מהחלל המרכזי מבלי לחשוש שהחום ממערכת ההסקה לא יגיע עד אליהם.

בטיחות מעל לכל


סולר לחימום ביתי הוא חומר בטוח לשימוש בכל מובן שהוא. הוא אינו בוער ואינו נפיץ ולכן בטוח הרב היותר מאשר תנורים שקצר בהם או האש הפתוחה בהם מעוררת חשש. הוא מעולה בשל כך לשימוש בחדרי ילדים ואינו גורם ליובש ולאי נעימות שמעיקה עליכם בכאבי רש או קשיי נשימה. בשל כך הוא גם מצוין לחימום ביתי במקומות שבהם יש אנשים עם קשיי בריאות. כמו כן, כדאי מאוד לזכור שמערכת הסקה שבנויה על סולר לחימום ביי אינה תלויה כלל במערכת החשמל, ולכן הפסקות חשמל שקורות בזמן החורף אינן מפריעות לה כלל. זאת, נוסף למחיר מצוין.

 
דף הבית טלפון