סולר להסקה

סולר הפך לחומר פופולרי בשנים האחרונות ויש לו יתרונות רבים מאוד בשימוש בו. לפני שמבינים למה, כדאי לדעת מעט יותר על סולר ולמה הוא משמש לנו למטרות שונות, כולל סולר להסקה. הסולר הוא חומר דליק ולכן יכול לשמש להפקת אנרגיה תוך כדי הנעה, משום שהוא אחד מתוצרו הלוואי של זיקוק נפט. פעם, השתמשו המון בבנזין לתדלוק אולם כשבדקו את תוצרי הנפט והזיקוק שלו ראו שגם מחומרים כאלה אפשר להפיק אנרגיה, ולעתים בדרך יותר חסכונית מבחינות רבות. אחת הסיבות שבגללן העדיפו לעבור לשימוש בסולר במקום בנזין היא משום שבנזין נחשב לחומר דליק שכל ניצוץ עלול לגרום לו להתלקח. כך העבירו טנקים לשימוש בסולר כדי למזער את סכנת הבעירה בזמן פגיעת אויב. זהו שימוש מובן של סולר שגם יש בו צורך רב.

ייצור סולר להסקה ולמטרות אחרות


בסולר כזה נהגו פעם לערבב גם גופרית כדי לקבל את הסמיכות שלו. אבל מאז שגילו שהגופרית מזיקה לסביבה ופוגעת בשכבת האוזון מפחיתים את כמויות הגופרית ומוסיפים לו תוספים אחרים לשמיה העל סמיכותו, אבל כאלה שלא יזיקו לסביבה. מהבחינה הזאת, סולר להסקה בטוח וידידותי לשימוש למטרה זו. תוספים אלה לא פגעו ביעילות של הסולר ולא הפחיתו מהרמה האנרגטית שלו, כך שהוא עדיין משמש למטרות רבות, כולל הנעת כלי רכב שונים שבהם מותקן מנוע הדיזל. החסכוניות שלו והיעילות האנרגטית שלו הפכו אותו לחביב על נהגים רבים והם משתמשים בשל כך בסולר להנעת כלי רכב מקצועיים כמו משאיות ומוניות, אוטובוסים ושאר כלי הרכב שנמצאים שעות רבות על הכביש והם רוצים להפחית הן את העלויות והן את זיהום האוויר.

סולר לחימום ולתעשייה


השימוש הבא של הסולר הוא בתעשייה לחימום מכונות שונות, גם בשל הסיבות החסכוניות והיעילות שלו. ניתן לומר שמלבד סולר להסקה, הוא מניע את גלגלי התעשייה שלנו בכל יום במידה רבה של הצלחה. שימוש נוסף ומעניין שיש לו הוא כחומר ניקוי במוסכים, משום שהוא סופח אליו חומרים אחרים. כעת, לא נותר אלא ליישם את השימוש בו למטרות הסקה ובכך להפוך אותו לפופולרי בתחום זה גם כן. היתרון הגדול ביותר שלו הוא העלות הנמוכה שלו יחסית לחשמל או לאמצעים אחרים. מכיוון שגם מצאו דרך ייעל את המנועים או המנגנונים שמשתמשים בסולר כדלק, הרי שהוא הפך להיות יעיל וכדאי עוד יותר בשימוש גם להסקה. המחיר פשוט נוח יותר גם בארץ שבה יש פחות צורך בהסקה כמעט יום יומית, להבדיל מארצות שבהן העונות הקרות נמשכות רוב השנה.
​​​​​​​

לחמם עם סולר להסקה


בישראל יש ימים קרים מאוד וככל שיבש וחם ביום דווקא קר מאוד בלילה, מה שהופך את ההסקה לחיונית מאוד גם אם מדובר בארבעה או חמישה חודשים בשנה. סולר להסקה הוא פתרון אידיאלי משום שהוא גם זול ואינו מייקר את ההסקה. מחירי החשמל והגידול המתמיד בשטח הבתים הפרטיים מדרבן אנשים למצוא פתרונות זולים להסקה ביתית יעילה וחסכונית. זהו הסולר שפותר בעיה זו ומעניק לאנשים את החימום הנוח והנעים בחורף, יחד עם יתרונות נוספים. הסקה בעזרת בסולר מהירה ואפקטיבית, אינה מושפעת מהפסקות החשמל שמאפיינות את מערכת החשמל בישראל בחורף, מתאימה לחימום שטחים גדולים ולבתים בני יותר מקומה אחת בבת אחת, היא בטוחה יותר מתנורי חשמל או אש גלויה, היא נעימה יותר משום שאינה מייבשת את האוויר ובשל כך לא גורמת לאי נוחות וכאבי ראש, והיא נהדרת לבים שיש בהם ילדים שתרצו לשמור על הבריאות שלהם מבלי לסכן אותם.

 
דף הבית טלפון