סולר הוא חומר שנוצר כתוצאה מזיקוק של נפט והוא דלק נוזלי שמשמש אותנו למטרות שונות גם בבתים פרטיים, גם בתחבור וגם במגזר העסקי והתעשייתי. המנועים שמשתמשים בסולר נקראים מנועי דיזל, והם שונים ממנועי הבנזין שאנחנו מכירים המתודלקים בבנזין רגיל. עוד משמש הסולר גם כדלק למכונות תעשייתיות וגם להסקה בבתים ובגופים מוסדיים. ההבדל בין סוגי הסולר לשימושים השונים נובע מרמת הגופרית שבהם שמייעד כל אחד למטרה שונה. לכלי תחבורה הסולר עובר האמה נוספת שמתאימה אותו למטרה זו והיא קשורה בעיקר לנקודת הקפיאה שלו, משום שכלי רכב נמצאים כל הזמן בתנועה. יש סיבות כלכליות שונות שבגלל סולר מוזל אנשים נוטים לחשוב יותר לעומק לגבי סוג הרכב שהם קונים ושיטת ההסקה שלהם.

זיקוק סולר זול


צפיפות הסולר נחשבת לגבוהה יותר מצפיפות הבנזין, 845 גרם לליטר סולר לעומת 752 לליטר בנזין. רמת האנרגיה שמשחרר הסולר לעומת הבנזין גם היא גבוהה יותר לעומת בנזין והערך האנרגטי שלו נמוך יותר בהשוואה בשלושה אחוזים. מנועי דיזל מונעים היום בעיקר בעזרת סולר זול והוא נקרא בגלל זה גם דלק דיזל למרות שהוא אינו היחיד שמשמש לשם כך. להבדיל ממנוע של בנזין הוא אינו זקוק להצתה ולכן נדלק על ידי ערבוב שלו עם אוויר חם ודחוס. יחד עם נקודת הקפיאה משקללים את הערך והאיכות של סולר זול למנוע דיזל על ידי מדד הנפיצות שלו שנקרא מספר צטאן.

למה סולר זול?


מנועי דיזל נחשבים לחסכוניים יותר ולכן תוכלו לראות אותם במכוניות שנמצאות שעות רבות על הכביש, כמו מוניות ומכוניות מסחריות שונות. מנוע דיזל חוסך כ-40% מתצרוכת הדלק לעומת מנוע בנזין וגם פולט פחות פחמן דו חמצני שמזהם את הסביבה. סיבה נוספת שהופכת סולר לידידותי לירוקים ולשוחרי האקולוגיה וכדור הארץ. עם זאת, מכיוון שיש בסולר יותר גופרית מחייבים להוסיף לו תוספים שמפחיתים בו את הגופרית אבל שומרים על מידת השמנוניות שלו כדי שימשיך להיות תקין למנועים. מכיוון שמנועי דיזל שמונעים בסולר נחשבים היום לבטוחים לעומת מה שהיה בעבר, והם גם בטיחותיים יותר לעומת בנזין דליק, היום מתקינים מנועי דיזל המונעים בעזרת סולר זול גם בטנקים, משאיות, ואפילו ספינות, כל זה נוסף על מכוניות פרטיות.

שימושים נוספים לסולר בגלל מחירו הנוח


סולר הוא חומר תדלוק נהדר אבל גם משמש כחומר להסקה, ולכן תוכלו למצוא בארצות קרות רבות את הסולר משמש להסקה במכלים גדולים מחוץ לבתים פרטיים או בניינים שונים. בבניינים שבהם יש מערכת הסקה משותפת אפשר להפעיל את מערכת החימום בכל דירה המחוברת לסולר, ויש בניינים שבהם אפילו מערכת הדוד של המים החמים מבוססת על חימום בעזרת סולר. אפשר להשתמש בו להסקה בבתים פרטיים גם בקמינים של פעם שמשווקים היום במבחר דגמים שונים ומודרניים שנוחים גם להפעלה קלה ונוחה.

 
דף הבית טלפון