למה כדאי לחמם באמצעות נפט ולא חשמל?

באחד מהמאמרים שלנו בבלוג, דיברנו על איכות הסביבה, ועל כך שהסולר הוא מזיק הרבה פחות מכל מקור אנרגיה אחר. על מנת לענות על השאלה שלנו עכשיו, חשוב להבין את משמעות החימום הביתי.

אילו פרמטרים מונעים מאתנו לחימום הבית בצורה יעילה?

הבית שלנו הוא מלא ברהיטים שהחומר שלהם אוסף קור. את אותם הרהיטים, אנו צריכים לחמם בצורה כזאת שהם לא יספגו את חום החדר, וכך ייוצר מצב שהחדר הוא קר עבורנו. אותם המקורות הקרים הם הריצוף, והקירות. אלו הם מוצקים גדולים מאוד ודומיננטיים בחדר, כך שהחום שהם אוגרים מתפרס על פני כל השטח שלהם. על מנת שהם לא יספגו את החום החדר, חשוב כי החום יגיע מהם, או שלפחות הם יתחממו בצורה מספקת.

כיצד מחממים את החדר ביעילות?

ישנם המון שיטות להסקה, אך שני הדרכים העיקריות הן:
  • הסקה חשמלית – לא מדובר על תנורים ומזגנים, אלא על צינורות חימום העוברים בתוך הקירות והריצופים, המחוממים באמצעות חשמל.
  • סולר להסקה – ההסקה באמצעות הסולר היא משמעותית עבורנו, מאחר ויש 2 שיטות עיקריות. האחר היא באמצעות קמין, והשנייה היא גם באמצעות צינורות המובלים בקירות ובריצוף.

יתרונות הסולר להסקה

אמנם החימום החשמלי יכול להיות דומה לשל הסולר, אך איננו יעיל ואיננו משתלם.
תהליך הפקת החשמל בישראל ברובו הוא בידי שריפת פחם. אותו פחם שנשרף מחמם את מיכל המים שנמצא בתחנת הכוח, וממנו יוצא קיטור אשר מניע את גלגל הטורבינה, וכך מופק החשמל. השריפה הינו תהליך ארוך מאוד, והשבתה של תחנת כוח עלולה ליצור איבוד אנרגיה אדירה מאוד. המרה של אנרגיה חשמלית בחזרה לאנרגיית חום, הינו בזבוז גדול מאוד של חשמל, הרי שזוהי לא מטרתו. הסולר להסקה מפיק חום ישירות, וחום שנמשך לאורך זמן גדול יותר, מאחר והסולר נשרף לאט מאוד.
 
דף הבית טלפון