כבר שנים רבות סולר משמש אותנו לתדלוק של מנועי כלי רכב רבים במקום בנזין. בסולר הוא חומר שנוצר כתוצאה מזיקוק נפט, והבדיל מבנזין יש לו מעלות רבות ושונות שהופכות ותו לכדאי מאוד לתעשייה ולהסקה כמו גם לתדלוק מנועים בתחבורה. הסולר משמש דלק לכלי רכב פרטיים רק בשנים האחרונות, ולמרות שמחירו עלה מעט הוא עדיין נחשב לחסכוני בגלל נצלות האנרגיה שלו, ב-30% לפחות יורת יעיל מבנזין. כך שמנועי דיזל הפכו למנועים מועדפים אצל מי שנוסע בכי הרכב שלו לעבודה במשך אלפי קילומטרים בשבוע וזקוק להוזלה משמעותית של העלויות בדלק. היום, כשכל כך הרבה כלי רכב פרטיים עברו למנוע דיזל בגלל יתרונות נוספים שלו, הספקת סולר לתחבורה חייבת להיות סדירה ובצורה מתמדת משום שבנזין כבר אינו האפשרות המועדפת על כולם.

סולר לתחבורה

כאשר גילו שסולר משמש דלק טוב מבנזין לכלי רכב שבהם אפשר להשיג יעילות גדולה יורת ותדלוק בטוח יותר משום שהסולר אינו נפיץ ואינו מסכן את חיי היושבים בו. בדיוק בגלל זה מתדלקים טנקים בסולר שמשמש דלק בטוח יותר ולכן בסיס צבא ושריו חייבים באספקת סולר קבועה ומחסני סולר זמינים לכל עת. בתחנות הדלק אפשר למצוא היום מכוניות פרטיות רבות שנהגיהן מעדיפים מנועי דיזל גם בגל החיסכון בדלק למרות המסים על רכב כזה, ומשום שעם השנים למדו לעדן ולהשתיק את מנוע הדיזל כך שאפשר למצוא אותו במכוניות יוקרה רבות לצד מנועי בנזין שאין כבר הבדל ביניהם וברמת הרעש והרעד שלהם. עוד מעדיפים מנוע דיזל בגלל ביצועים טובים יותר של המנוע על הכביש ובעיקר משו שהמנוע שצורך הספקת סולר לתחבורה נחשב למנוע הרבה יותר אמין מכנית. מנוע דיזל סובל פחות מתקלות של המנוע ולכן גם מאריך חיים יותר ממנוע רגיל. מי שמעדיף מנוע דיזל יודע שהוא משלם פחות על סולר למנוע שלו ולכן לטווח הארוך הוא חוסך יותר.

סולר למנועי רכב

סולר נחשב לחומר ידידותי יותר לסביבה מבחינת פליטת גופרית משום ששיפרו את ההרכב שלו ולכן אין בו יותר גופרית כמו שנהוג היה להוסיף לו. הגופרית נועדה לשמור על השמנונית שלו כדי שיוכל לשמש לתדלוק, אבל כעת מוסיפים לו תוספים שהם בטוחים גם לסביבה. הספקת סולר לתחבורה חייבת להיעשות, עם זאת, בצורה בטיחותית לגמרי ורק בכלי רכב שמורשים להוביל סולר. כשאתם מזמינים סולר לצי הרכב ששלכם ודו שהחברה מורשית להוביל סולר ואת החומרים ברכב תקני ותקין, עם נהגים ומובילים שקיבלו הכשרה ויש להם את כל ההיתרים הנחוצים לצורך כך. כמו כן יש לוודא שיש למובילים את הביטוח שנחוץ לכל מוביל למקרה של תקלה או תאונה. נהגים שמובילם הספקת סולר לתחבורה נוהגים כשיש להם אחריות כבדה מאוד והם חייבים להיות כשירים ורעננים מספיק כדי להוביל סולר בכבישי ישראל.

 
דף הבית טלפון