האם יקר זה משתלם?

כדי לחמם את הבית באמצעות נפט, יש צורך בתנור מיוחד שעולה לא מעט כסף. משום כך, ממבט ראשון נראה כי האמצעים החשמליים משתלמים יותר מהשקעה בבניית קמין ביתי. אך אם נתבונן לעומק, נגלה כי על אף שרכישה או בנייה של קמין היא השקעה לא זולה, ניתן להפיק ממנו תועלת רבה.
 

מדוע חימום באמצעות נפט משתלם יותר


חימום באמצעות נפט משתלם מכמה סיבות. ראשית, מדובר בחימום אפקטיבי יותר בימי החורף. הקמין מחמם את כל חלקי החדר במהירות, וכך מספק את החום הדרוש בייחוד לדיירים המצויים בבית במשך רוב שעות היום, דוגמת ילדים ואנשים מבוגרים. אמצעי חימום כמו מזגן או מפזר חום, לעומת זאת, אינם מצליחים לחמם חדר שלם, וכך מוצאים את עצמם הדיירים משתופפים ליד מקור החימום במטרה להגן על עצמם מפני הקור. שנית, חימום באמצעות קמין מאפשר לכם לחסוך בחשמל - לאחר שימוש אינטנסיבי במזגנים, חשבון החשמל שלכם יטפח. אם תחממו את הבית באמצעות קמין, לעומת זאת, תוכלו לחסוך בחשמל בעיקר בשעות היום.
 

אז כמה זה עולה


מחיר נפט לחימום ביתי תלוי בכמה גורמים. גורם בולט הוא הביקוש לנפט. ככל שהביקוש עולה, גם המחיר שלו עולה. כך, לקראת החורף ניתן להבחין בעלייה במחירים, בעוד בתקופת הקיץ אפשר למצוא נפט לחימום ביתי בזול. קיימים פרמטרים נוספים המשפיעים על מחיר הנפט – דרך הייצור שלו או הזיקוק שהוא עובר. המחירים משתנים גם בהתאם לספקים. כך למשל, 250 ליטר לנפט עשוי לעלות כ-2,000 שקלים.
 

גם יפה וגם בריא


חימום הבית באמצעות נפט לקמין מאפשר לכם לא רק לחסוך בכסף, אלא גם לשמור על הבריאות. בניגוד למזגן, הקמין אינו מייבש את האוויר ובכך שומר על בריאותם של הדיירים. מעבר לכך, מעצבי פנים רבים מעודדים הצבת קמין בבית. ואכן, בארצות קרות הקמין מהווה רכיב בלתי נפרד מהבית ותורם רבות למראה חמים ונעים. אז אם אתם גרים באזורים שבהם החורף נגלה במלוא עוצמתו כמו בצפת או בירושלים, כדאי לשקול לבצע שיפוצים ולהכניס קמין מעוצב ונעים למראה לסלון הפרטי שלכם. 
 
 
דף הבית טלפון