איזה סוג סולר נחשב לאיכותי ביותר?

שיטות החימום היום בבתים הן רבות, חלקן חסכוניות יותר, חלקן פחות, ואפילו רובן לא יעילות. הסיבה לכך ששיטות רבות לא יעילות, היא בגלל שהן לא נועדו לחימום. מקור אנרגיה לדוגמה הוא חשמל, שלא נועד לחימום, אך שני החומרים הנחשבים כחומרים איכותיים לחימום, הם סולר ונפט.

כיצד מגיע אלינו הנפט?

הנפט מגיע אלינו דרך שני מקורות עיקריים:
  • יבשה – ישנם מקורות נפט, שבהם יש נפט בכמויות גדולות, וישנם מקומות איפה שיש נפט בכמויות קטנות יותר. הנפט שנמצא בתוך האדמה נשאב על ידי משאבות מיוחדות, ומובלים בחביות למקומות שבהם מספקים את הנפט. הנפט שנשאב מהאדמה הוא נפט טהור, אך עדיין הוא עובר תהליך סינון קפדני, על מנת שלא לערבב חומרים אחרים כמו אדמה.
  • ים – בתחתית הים נמצאים מיליארדי פלנקטונים אשר מתו לפני מיליוני שנים. אותם פלנקטונים שלא נצרכו כמזון אצל שאר חיות הים, הפכו להיות נפט. כמות הנפט הינה גדולה מאוד בתוך הים, ולכן ההפקה שלו היא מרבית, אך קשה יותר מהסיבה שהיא נמצאת במעמקי הים.
  •  

כיצד מפיקים את הסולר?


הפקת הסולר הינו תהליך הפקה מהנפט. את הנפט מביאים לבתי זיקוק, ושמים אותו בתוך תנור, הנמצא בתחתית של ארובה גבוה. במהלך תהליך החימום, הנפט פולט אדים כלפי מעלה. האדים הקלים יותר מגיעים במעלה הארובה, והאדים הכבדים יותר נשארים מעט נמוך יותר. כך מגיע מצב שאוספים את האדים הללו, ואלו הם החומרים השונים. האדים הקלים יותר אלה אדי הבנזין שאנו מכירים. האדים הכבדים מעט יותר, אלו הם אדי הסולר. אדי הסולר מכילים חומרים רבים יותר מאשר הבנזין, אך הצתם היא קלה יותר.


איזה סוג סולר נחשב לאיכותי ביותר?


הסולר שנחשב לאיכותי ביותר הוא הסולר שמופק מנפט טהור, ומכיל בתוכו חומרים שהם נטולי גופרית. הסולר איננו נדלק בקלות רבה, ולכן, בעבר, היו מערבבים את הסולר עם חומר דליק וצמיגי יותר, שהוא הגופרית. לאחר שהבינו כי הוא מזהם את הסביבה, התחילו לערבב את הסולר עם חומרים איכותיים יותר. סולר איכותי הוא סולר עם מעט חומרי בערה, שעוזרים לו להידלק בקלות רבה יותר. 
 
דף הבית טלפון